Siyah iPhone 5 Alınır Mı?

20121019-144309.jpg

Bayağı uğraşmalarım ve araştırmalarım sonucu bir iPhone 5 buldum ve aldım. Aslında niyetim hep beyaz renk almaktı ama uygun fiyatlı satıcı bulunca ve elinde beyaz olmayınca tabiki mecburen siyah aldım.

Siyah almak istemememdeki tek sebep, siyah renk olan yan çıtaların
kaplama olması ve bununla birlikte soyulma sorununu getireceğini düşünmekti 🙂
Hatta bazı iPhone 5’lerin kutusundan siyah çıtalarının soyulmuş veya kusurlu çıkması da cabası 🙂

Sonuç olarak siyah iPhone 5 almış bulunmaktayım. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. 2. Haftaya kadar hiçbir sıkıntı çizilme olmadı. Kılıf hiç sevmediğim için kılıf kullanmadım. Ama kullanırken sürekli tedirgin ve dikkatli kullandım. Ve birkaç ser sürtme tecrübesi yaşadım. Ancak yan kenarlarda herhangi bir deformasyon veya çizik oluşmadı.

Tabi böyle ardarda kötü tecrübe üzerine hemen koruma için kılıf mı kullansam diye düşündüm. Hayatım boyunca iPhone için kılıf kullanmadım desem yeridir. Sürekli kullanacağım diye defalarca kılıf aldım ama hepsini ancak 3 gün kullanabildim. Çünkü iPhone’u iPhone yapan inceliği ve ebatları. Hele ki iPhone 5 söz konusu ise bu inceliği bir kılıf ile katletmek çok acı olurdu.
Bu sebeple heme Türkiye’de shield kaplama satan site arama başladım. Tabiki bulabildiğim tek yer Gittigidiyor oldu.
İlk Wrapsol marka bulabildim. Hemen elime ulaştığı gibi uyguladım amma sonuç rezalet. Yan çıta kaplamaları eni dar geldi. Arka tarafı kapsadıktan sonra sağ tarafta 1mm’lik bir kısım açıkta kaldı. Ön tarafın kulaklık deliği de orantısızdı. Hemen fotoğraflarını çekip iletişime geçtim ve satıcı hemen geri iadeyi kabul ederek paramı iade ettiler.
Hemen vakit geçmeden fiyatı 10 TL daha ucuz olan ve içinden tüm kaplama lardan 2’şer tane çıkan BODYGUARDZ marka kaplamadan aldım. Hem kuru hemde jel ile uygulanabiliyor ama ben sadece yan çıtalara uyguladığım için kuru uyguladım ve tam oturdu. Şimdi tam köşeler korumasız olsada kısmen cihazı korumaya aldım. Bakalım zaman ne gösterecek.

Kutu içeriğinden sorunlu çıkan iPhone 5 fotoğrafları(Şükür bende çıkmadı);

20121019-144511.jpg

20121019-144527.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir