#YERLİ; Bulut Depolama, Dosya Transferi, Mesajlaşma, Takvim, Forum, Anket Ve E-Posta Yönetimi Servisi (Filegoes)

filegoes uygulama

Bilgisayar müh. Gamze ve Mehmet Özcan çifti, 13 yıl önce üniversite eğitimi için geldikleri Konya’da kendi yazılım şirketleri  GM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ‘ni kurmasıyla başlayan bu proje gerçekten mükemmel olmuş.

filegoes kurucuları

Web arayüzünü çok beğendiğim gibi sunduğu kapasite bir yana imkanları diğer rakiplerine göre çok üstün. Depolama, paylaşım, iletişim, e-posta yönetimi, sohbet, takvim, forum, anket gibi birçok önemli özelliği tek platformda toplayan filegoes.com övgüyü sonuna kadar hakediyor.

Ekran Resmi 2017-08-17 19.35.46

Ayrıca eklediğiniz arkadaşlarınızla çok başarılı bir şekilde mesajlaşabiliyor direk dosya transferi yapabiliyorsunuz. Sağ altta yuvarlak güzel bir mesajlaşma ikonu mevcut ve tıklayınca karşınıza online/ofline olan arkadaş listeniz çıkıyor. Buradan arkadaşlarınızla sohbet ederken aynı zamanda sürükle bırak ile dosya paylaşabiliyorsunuz.

5 GB’a kadar olan dosyaları dosyaları 10 gün geçerli olmak üzere bedava gönderim imkanı sağlıyor. Bu kapasite, diğer rakiplerinin çoğunda 2 GB ile sınırlı olup 1 hafta sanal bellekte saklanabiliyor. Bulut hizmeti piyasasına iddialı bir şekilde giren filegoes.com bunun yanında üye olduğunuz taktirde ücretsiz 20 GB bulut depolama alanını ücretsiz size sunuyor. Bu başlangıç için mükemmel bir kapasite. Gerçekten Konya’da ikamet eden biri olarak gurur duydum Özcan çiftleriyle.

Ekran Resmi 2017-08-17 20.04.39

Bunun haricinde en önemli olan noktalardan biri de mobil uygulaması var mı? Var tabi ki, hatta mobil uygulamadan veri transferinde 5 GB olan üst limiti 20 GB’a taşıyorlar. Bu profesyonel bulut hizmeti kullanıcıları için de harika haber….

Ekran Resmi 2017-08-17 18.57.17

Ancak Filegoes Mobil Uygulaması şimdilik sadece telefonunuzdan dosya göndermek için sanırım. Yani mevcut 20 GB’lık bulut alanınızda sakladığınız dosyalara uygulama üzerinden ulaşamıyorsunuz.

Tüm bu özelliklerin yanında tüm elektronik postalarınızı filegoes Premium hesabınızdan yönetip, eposta alıp gönderebilmeniz, filegoes.com’u sizin açılış sayfanız yapmak için yeterli sebep.

Ekran Resmi 2017-08-17 19.36.04

İnşallah kısa sürede yayılır ve herkesin kullandığı iletişim ve paylaşım platformu olur. Açıkcası çevremde ne kadar yaygınlaşırsa bu servis, paylaşım ve iletişimi çok farklı bir boyuta taşıyacağından eminim. İnşallah 2007’den beri faaliyette olan bu ekip, mevcut uygulamalarını geliştirir ve tüm sundukları servisleri uygulama üzerinden kullanma imkanını sunarlarsa o zaman fevkaladenin fevkinde olacaktır.

Ekran Resmi 2017-08-17 19.33.39

Ayrıca bu servis Türkiye İhracatçılar Meclisi, bazı üniversiteler, sanayi ve ticaret odaları gibi birçok yerde kullanılıyormuş. Siz de şirketiniz veya herhangi bir topluluğunuz için çözüm arıyorsanız GM Bilişim Teknolojileri ile iletişime geçmenizde fayda var.

FileGoes Ekibinin Twitter Adresini Takip Etmeyi Unutmayın: @FILEGOES

 

KAYNAK

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir