Nite Ize’nin Tüm Steelie Serisi Ürünleri (Pedestal, HobKnob, Car Mount Kit) Hakkındaki İzlenimlerim

7696530130811008377

Merhaba…
Daha önce Nite Ize’nin Steelie serisinin araç tutucusu(car mount) modelini incelemiştim. Açıkcası bu ürüne hayranlığımdan dolayı diğer ürünlerini de incelemek istedim. Aslında Nite Ize’nin yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de çok geniş ürün yelpazesi var. Gerek telefon kılıfı gerekse spor aksesuarları olsun bir sürü. Eğer diğer ürünlerine de gözatmak isterseniz http://www.niteize.com adresinden inceleyebilirsiniz. Ancak ben mobil teknoloji konusunda ilgili olduğum için sadece kendi dikkatimi çekenleri inceledim.

Aslında ilk olarak Car Mount ürününü aldım ve gerçekten malzeme ve mühendislik yönünü çok beğendim ve hiç beklemeden diğer 2 Steelie ürününü de aldım. Sağolsun Nite Ize Türkiye’nin ilgi ve yardımları ile diğer ürünlerini de temin ettim. Bu sayede iş yerimde evimde ve arabamda yani gün içerisinde vakitimin çoğunu geçirdiğim 3 mekanda da artık Steelie ürünlerini kullanır oldum.

Innovation_Steelie

Öncelikle Nite Ize’nin Steelie ürünlerini tanıyalım;
1) Steelie Car Mount Kit(Araç Kiti)
2) Steelie Hobknob Kit(Mini Stand Ve Sunum Kiti)
3) Steelie Pedestal Kit(Masaüstü Destek Kiti)

Bu 3 ürün birbirleri ile neredeyse tam uyumlu. Bu 3 aksesuarın gün farklı zamanlarında geniş kullanım aralığı olması büyük avantaj. Yani gün içinde birini bıraktığınızda cebinize koymadığınız sürece diğerini kullanmaya başlıyorsunuz:) Yani en azından ben öyleyim. Hatta bunun için bazı parçalardan 2 tane temin ettim. :))

Birçok alışveriş sitesinde bu ürünler var ve her ürün tek tek satılıyor. Benim tavsiyem bu ürünleri tek tek değilde 2’şerli hatta 3’lerli paket halinde satanlardan almanız. Bu şekilde mesela Car Mount ve Pedestal Kit beraber alacak olursanız yaklaşık 30 TL bir karınız olabiliyor. Bu paket halinde satışı şimdilik yapan BURASI(n11.com) var. Başka bir yer varsa da henüz ben göremedim. Mevcut satan varsa bizimle paylaşırsa sevinirim. Ayrıca yine Nite Ize ürünlerini bulabileceğiniz ve sonuna kadar güvenebileceğiniz elmasepeti.com sitesini de tercih edebilirsiniz.

Ekran Resmi 2014-10-18 17.25.31

Ben bu ürünleri aldığımda bu şekilde paket satışı yoktu ve maalesef kutu içeriğinden tekrar uygulama kiti çıkmıyordu. şimdi hem paket satışı var hemde her kutu içerisinden tekrar uygulama kiti çıkıyor. Bu nedenle bana aslında çok pahalıya geldi 🙂 Bu yüzden IBARTECH’e biraz kızgınım. Ama geçenlerde iş yerimde kullandığım Pedestal Kit’in sadece standından evde de kullanmak istediğimden temin etmek istedim. Malum ikinci bir takım alacak kadar zengin değildim. Bu konuda bana yardımcı oldular ve buradan da teşekkürlerimi iletmek isterim.

 

tekrar uygulama kiti

NOT1: Tekrar Uygulama Kiti sayesinde mıknatısı veya metal topu yapıştırdığınız yeri değiştirmek istediğinizde kutu içerisinden çıkan çift taraflı yapıştırıcıyı kullanıyorsunuz. İçerikten çıkan yedeğe rağmen yine ihtiyaç duyarsanız mesela Tablet Kitter adı altında veya diğerleri için ekstra internetten satın alabiliyorsunuz. Evet aklınıza ilk gelen piyasa satılan çift taraflı bantlar ancak bunlar maalesef kendi orjinali kadar sağlam tutsalarda kendi yapıştırıcısı kadar ince değil. Bunlar görselliği biraz bozsa da tercih size kalmış. Ancak mevcut ile içerisinden çıkan yedek muhakkak size yetecektir.

 

İlk başlarda satış ilanlarında yukarıya yazdığım parantez içlerindeki isimlerine yer verilmiyordu ve özellikle HobKnob kelimesini telaffuz etmek çok zor oluyordu. Şimdi en azından satıcıya izah etmeye çalışırken komik duruma düşmüyoruz 🙂
Tüm ürünler 12 ay Nite ize Türkiye distiribütörü AYBAR TEKNOLOJİ garantisi altında. Evet 24 aya alışınca genelde 12 ay kulağa garip geliyor ama bunun mantıklı bir sebebi vardır.

Adamlar sitelerinde neredeyse her yerinde yazan “İnovasyon” kelimesinin hakkını vermişler. Yani mevcut olanı tam anlamıyla geliştirmişler ve tüketiciye sunmuşlar.

Daha önce hakkında incelemesini yazdığım Car Mount yani araç kiti üzerinde çok durmayacağım. Bu incelememe BURADAN ulaşabilirsiniz.

HobKnob Kit…!!!

IMG_0488

İlk olarak değinmek istediğim Hobknob Kit. Özellikle tablet gibi büyük cihaz kullananlar Hand Holder(El Askısı/Tutacağı) sıfatıyla satılan ürünleri tercih ediyorlar. Bu sıfatla Türkiye’de ürün bulmak gerçekten çok zor. Ancak ebay tarzı yurt dışı sitelerde aratırsanız yine kısıtlı modeller olmak üzere karşınıza ürünler çıkar. Ama Türkiye’de bu tarz ürünleri satan yer bulmak ya çok zor oluyor yada yurtdışı fiyatının 2-3 katına satıyorlar.

Nite Ize’nin ürünlerinde baktığımda ise yurtdışı ile Türkiye fiyatları arasında aşırı dağlar kadar fark yok. 2x gibi bir fiyat politikası hiç yok. Hatta Paket olarak alırsanız neredeyse yurtdışı tek alış fiyatına geliyor. Ayrıca bu fiyata satılan diğer benzer ürünler ile kıyasladığınızda bu fiyatları sonuna kadar hakediyor.

 

 

Steelie_Hobknob_Kit_İnceleme

Fotoğrafta da göreceğiniz üzere Hobknob Kit iki parçadan oluşuyor. Cihaz üzerine yapıştırılacak olan mıknatısın büyüklüğü Pedestal Kit’in mıknatısı ile aynı, Car Mount mıknatısının ise neredeyse iki katı büyüklükte. Yani hem Hobknob hemde Pedestal kit alacaksanız elinizde aynı büyüklükte olan birde yedek mıknatıs olacak. Tabi diğerini de yapıştıracağınız bir cihazınız yoksa.

IMG_0493

Ürün özellikle tabletini eline alıp dakikalarca ayakta sunum yapacak ve evde kanepeye uzanıp vakit geçirecekler için olmazsa olmaz bir ürün. Bu sayede ürünü elinizde yorulmadan uzun süre tutabiliyorsunuz. Ancak bu parmak arasına sıkıştırılan tutacak kısımı ergonomisi açıkcası biraz kalın hatlı olmuş. Parmakları biraz haddinden fazla ayırıyor. Bu durum biraz da el tipine göre değişir tabiki.

Keşke parmak arasına sıkıştırılan bu aparat parmağa yüzük şeklinde geçen hatta avuca kemer gibi sabitlenebilecek bir yapı ile gelseydi sanki daha iyi olurdu.

masa üstü stand kit

Tabi bu ürün aynı zamanda masaüstü mini stand. Ancak bu masaüstü stand olarak 8″ ekrandan daha küçük tabletlerde kullanmanızı tavsiye etmem. Çünkü biraz sert parmak darbeleri yapacak olursanız biraz dengesini kaybedebiliyor ve salınım hareketi yapabiliyor. Bunun sebebi de sanırım masaya temas eden kısımın küresel olması. Ayrıca bu küresel kısım silikon yapıda olup temas ettiği yüzeyde kayması neredeyse imkansız. Tutacak kısmı mıknatısa yaklaştırmanızla mıknatısı içine alıyor ve sımsıkı resmen kaynıyor. Bazen çıkarırken güç kullandığım bile oldu. Yani yok sallasam düşer mi gibi  bir soru aklınıza gelmesin. Mıknatıs ile el tutacağını ayırırken hafif yana eğerek çekmek gerekiyor bunu da ekleyeyim.

NOT2:
Her kutu içeriğinden çıkıyor mu bilmiyorum ama HobKnob Kit ve Pedestal Kit içeriğinden yuvarlak saydam etiket çıkıyor. Mıknatısı yapıştırmadan önce yuvarlak saydam etiketleri yapıştırmayı unutmayın. Mıknatısı bunun üzerine yapıştırın. Aksi halde her aparatı mıknatısından ayırırken hafif eğerek çekmeniz gerekiyor ve bu sırada çapı mıknatıstan büyük olan bu saydam etiket cihaz ile herhangi bir şekilde temas/sürtünme sonucu çizilmeyi önlüyor.

 

NOT3:
Eğer kılıf kullanmıyorsanız benim tavsiyem sert yüzeyli bir kılıf alıp mıknatısı bunun üzerine yapıştırın. Çünkü herhangi bir düz yüzeye cihazı koyduğunuzda cihaz sanki uçan araba gibi askıda duruyor ve elinize almadan olduğu yerde ekrana dokunursanız sallanıyor. Öte yandan avantajı ise özellikle masaya koyduğunuzda yüzey ile teması kestiği için herhangi bir sıvı dökülmesi durumunda ıslanma gibi bir durum söz konusu olmuyor(Başıma Geldi) 😀 Ben cep telefonlarında kılıf kullanmadığım için direk cihaza yapıştırdım ve bu çıkıntı beni açıkcası kılıflardan daha az rahatsız ediyor. Malum binlerce lira verdiğim süper ince cihazlara kılıf takarak kalınlaştırmak çok aklıma yatmıyor.

Pedestal Kit…!!!

IMG_0491

Şimdi gelelim Pedestal Kit’e. Bu ürün 3 parçadan oluşuyor. Görselde de göreceğini üzere  sağlam bir şekilde ayakta durmasını sağlayan siyah renkli ve silikon tabanlı plastik parça, metal gövdeden ayrılarak 3 parça haline geliyor. Bu sayede çantanıza koyduğunuzda gereksiz bir şişkinlik yapmıyor.
Altında yer alan 3 adet yuvarlak silikon işini çok iyi yapıyor ve kaygan bir yüzeyde sanki vantuz gibi tutunuyor. Telefon veya tablet bunun üzerinde kullanırken kayması, devrilmesi veya mıknatısndan kurtulması neredeyse imkansız. Bu bahsettiğim durum büyük boy mıknatıs için  geçerli olduğu gibi küçük boy mıknatıs için de geçerli. Küçük boy mıknatıslı telefonumu bunun üzerine koyduğumda sert parmak darbeleri olsun hiçbir şekilde yerinden kurtulma veyahut devrilme durumu söz konusu değil.

Bu ürün gerçekten verilen parayı sonuna kadar hakeden bir ürün. Araç kiti kadar işlevsel olan bu ürün özellikle masabaşı çalışan yada masabaşında çok vakit geçirenler için çok büyük kolaylık.

IMG_0369
Okuyanların aklına ilk gelecek Pedestal Kit‘in sadece okuma/sunum standı olması ama hayır. Şu anda tabletim olmadığı için kendi görsellerimi ekleyemedim ama bu standa 9.7″ bir iPad sabitlediğinizde yazı yazmakta çok keyifli. Üst taraftaki metal kısmın top şeklinde olması sayesinde neredeyse istediğiniz şekil ve açıya getirebiliyorsunuz. Dirsekleriniz masaya dayayarak çok uzun soluklu yazı olmasada yazı yazma gayet kolay. Yazı yazarken herhangi bir salınım, titreme veya kayma gibi bir durum kesinlikle olmuyor olmuyor. Bunu sağlayan ise mıknatısın topa yerleşen kısmın tam ortasında kauçuk veya silikon gibi bir yapının bulunması.

IMG_0489

Özellikle Pedestal Kit, tabletlerde araba yarışı oynama gibi alışkanlığı olanlar için ise tam bir oyun konsolu aksesuarı diyebilirim :). Mıknatıs top üzerinde yağ gibi kayarak dönme hareketi yapıyor. Bu sayede hiç eliniz yorulmadan bir direksiyon tadıyla saatlerce araba yarışı oyunu oynayabilirsiniz. Aşağıda iPhone 6 Plus ile çekilmiş kısa bir video ekledim ama biraz trafik canavarı olduğumu itiraf etmem gerekir. 🙂 Tek elle araba kullandığımda böyle değilim 😀

Cihazınızın arkasında yer alan mıknatıs olduğu sürece mekana göre çok farklı kullanım alanı bulabilirsiniz. Bu durum özellikle mutfakta vakit geçirenlerin dikkatini çekeceğinden eminim. Bir yandan yemek pişirirken tablet veya telefonunuzu davlumbaz, buzdolabı yada metal herhangi bir yüzeye tutturabilirsiniz.

 

mıknatıs Collage

 

NOTE 4: Samsung Galaxy Note serisi ürün veya S-Pen benzeri kalem kullanan cihaz kullananlar bu ürünü almasınlar. Çünkü mıknatısı yapıştırdığınız bölge ve çevresinde Note serisi cihazlara özel olan S-Pen işlevini kaybediyor

.

Benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Eğer kafanıza takılan sorular olursa bilgim doğrultusunda cevaplamaya çalışırım. Ayrıca @KahramanUgurlu abimin Car Mount hakkında yazdığı incelemesini de okumanızı tavsiye ederim.

Tekrar Görüşme Üzere….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir