iPhone 6/6S’ler İçin Steelie’nin Araç Bağlantı Kılıfı Ve Yeni Taşınabilir Telefon Tutucusu Vent Mount Kit

20151127123944

Yaklaşık 2 seneyi aşkındır Stelie’nin Mobil Aksesuarlarını zevkle kullanıyorum. Hatta sırf Stelie ürünlerini kullanabilmek için akıllı telefon ve tablet alırken uyumluluğunu göz önünde bulunduruyorum. Yani Stelie’nin bu ürünleri, benim alacağım cihazların modellerini(arka kapak şekli ve malzemesi) ve markalarını etkiliyor.

 

Açıkcası sırf bu aksesuarlar için insan o kadar para veripte alacağı akıllı telefonu veya tabletin modelini değiştirir mi diyebilirsiniz. Evet aynen öyle…
Çünkü; Stelie ürünleri bana evim, arabam ve ofisimin oluşturduğu üçgende çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Bunların yanı sıra yazımda yine bahsedeceğim yeni ürünü VENT MOUNT KIT ve masa üstü standı sayesinde bu üçgen dışına çıktığımda da, mesela sunum yaparken(Pedestal Kit) veya şirket arabasını kullanmam gerektiğinde(Vent Mount Kit) çok işime yarıyor.

Hatta bir süre aşağıda fotoğrafı olan Tetrax Smart manyetik araç tutucusunu kullanma fırsatım oldu. Malzeme işçilik olarak iyi bir ürün gibiydi ancak kesinlikle incelemesini yazacak kadar bile uzun kullanamadım. O kadar çok esneme yapıyor ki bazen telefon yerinden ayrılıp düştüğü oldu. Kesinlikle Steelie serisinde böyle bir durum yaşamadım. Ama Samsung Galaxy Note serisi cihaz kullananların Tetrax’tan başka alterntifi yok. Çünkü Stelie’nin cihaz arkasına yapıştırılan mıknatıs S-Pen’lerin manyetik alanını bozuyor ve mıknatısın bulunduğu konumda S-Pen maalesef işlevini yitiriyor.

smart_1-1024x646

 

3

Öncelikle size yeni kılıfından bahsedeyim.Bu kılıf size set yada tek olarak sunuluyor. Bu setin kutu içeriğinde-iPhone 6/6S Connect Case Kılıf-Mıknatıslı klips-Cep klips-Vent Mount Kit Telefon Tutucubulunuyor.

Öncelikle Lexan Polikarbonattan üretilmiş olan kılıfın kalitesi son derece tatminkar ve kesinlikle cihazınızı aşırı derece kalınlaştırmıyor. Açıkcası elektronik cihazlarında incelikten ödün veripte kılıfla kullanamayan biri olarak beni çok rahatsız etmediğini söyleyebilirim. Eskiden kılıf kullanmasam da Stelie’nin cihaz arkasına yapıştırılan mıknatısı zaten cihazın orjinal kullanımını az da olsa bozuyordu. Yani bu kılıfı kullanmam bana çok bir şey kaybettirmedi.

kolaj4

 

Kılıf üzerindeki esnek kapağı esneterek teelfonu kılıf içerisine yerleştiriyorsunuz. iPhone 6S telefonumu hiç zorlanmadan yerleştirdiğimi söyleyebilirim.

NOT: Menteşeli kapağı esnetip telefonu kılıftan çıkartırken/takarken, arkasındaki klipsi yuvasından çıkarıp uzaklaştırmayı unutmayın. Aksi halde klipsin tırnağının telefonunuza zarar verme ihtimali olabilir.

Arkasındaki değiştirilebilir cep/manyetik klipsi normal kullanımda çıkması imkansız. Bunu çıkarabilmek için yukarıdaki menteşeli kapağı tutup geriye doğru esnetmeniz gerekli. Yani kılıfın kapağını geriye çekince klipsler boşa çıkıyor.
Bir nevi güvenlik kilidi de diyebileceğim bu sistem, kullanıma bağlı olarak klipsin zamanla gevşeyip sallanmasına ve hatta yuvasından çıkma ihtimaline karşı güzel bir önlem olmuş.

stcnti6_feature_07_l

 

Stelie’nin mıknatıs aksesuarlarını kullanmayacağınız bir dönemde mıknatıslı olan aparatı çıkarıp bunun yerine cep klipsini takabiliyorsnuz. Bu güzel bir ayrıntı olmuş gerçekten ama evde ve iş yerimdeki sürekli stand olarak kullandığım pedestal kitleri ve arabada da araç tutucusunu da sürekli kullandığım için diğer cep klipsini sadece deneme amaçlı kullandım.

Ama son derece dayanıklı ve sağlam tuttuğunu kesinlikle söyleyebilirim. Mıknatıssız klips, dar kot giyip telefonu yan cebine koyanlar için kolaylık sağladığını söyleyebilirm. Telefonu resimde göründüğü şekilde yan cebinize yerleştirecek olursanız, her telefonunuza bakacağınız da elinizi yan cebinize sokup çıkarma derdinden kurtuluyorsunuz. Aynı şekilde bu klips ile kemerinize takmayı da tercih edebilirsiniz ama bana çok ergonomik gelmedi.

3

 

Kılıfın diğer bir artısı da; metal toptan telefonu eğerek ayırdığınızda telefonun kenarı araç tutucuya veya Pedestal Kit’e sürter mi korkusu ortadan kalkıyor. Bu arada belirteyim sakın ola cihazınızı tutucusunda ayırırken direk çekmeyin. Az sağa sola yatırarak ayırın. Aksi halde kuvvetli tutuşu olan Steelie mıknatısı ayırmak zor hatta arabanın ön göğsünü de alıp gelebilir 😀 Şaka o kadar da değil 😀

kolaj3

 

Yukarıda gördüğünüz Vent Mount Kit ürünü aslında taşınabilirlik düşünülerek geliştirilmiş bir ürün. Car Mount Kit’de yer alan metal topun altında bulunan 3M VHB teknolojisinden faydalanılan yapışkan bant ile belirlediğiniz herhangi bir yere sabitliyordunuz.
Vent Mount Kit ise sadece araçların havalandırma kanallarının yapraklarına mandal vasıtasıyla takılıyor. Ben Audi ve Toyota gibi araçların havalandırma kanallarında kullandım ve uyumluluk açısından herhangi bir sorun çıkarmadı.

Araçlarında sabit tutucusu olanlar için Vent Mount Kit gereksiz diyemem ama biraz lüks. Vent Mount Kit özellikle şirket aracı ile seyahate çıktığımda veya aile aracımızla yola çıktığımızda çok işime yaradığını belirtmek isterim. Malzeme kalitesi ise her Nite Ize ürününde olduğu gibi mükemmel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir