WhatsApp İnternet Kotanızın Korkulu Rüyası Olmasın

Aslında bana göre WhatsApp uygulamasından ziyade kota düşmanı olan WhatsApp üzerinden kurulan sohbet grupları. Tabi her Cuma tebriklerden tutun bizim içimizdeki her gördüğümüz video veya fotoğrafı paylaşma isteği kendimizi ve başkalarının mobil internet kotasını bitiren unsur olabilir. Bunu önlemek için, WhatsApp’ta ayarlarda bulunan “MEDYAYI OTMATİK İNDİR” özelliğini kapatarak veya sadece WiFi’ye bağlıyken indirecek şekilde ayarlayabilirsinsiniz. Bunun için de aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz yeterli.

Öncelikle uygulamada sağ altta yer alan ayar sekmesine tıklayın ve karşınıza gelen ekranda veri kullanımını seçim.

 

Buradan istediğiniz veya istemediğiniz medya dosyalarını seçin.

Sesli görüşmelerde ses kalitesi çok önemli değil diyorsanız sesli görüşmlerde “Arama Ayarlarında” yer alan “Düşük Veri Kullanımı” özelliğini açabilirsiniz.


Otamatik indirilmesini kısıtlamayı düşündüğünüz dosya türünü seçip içeriğine girdikten sonra size indirmek isteğiniz veri planını soracak. Sadece WiFi seçerek mobil internet kotanızı koruyabilir veya “Yok” olarak işaretleyip tamamen kapatabilirsiniz.


Hatta 16 GB gibi tarihe gömülmüş kapasitede bir telefon kullanıyor ve yok arakadaş telefonumdaki GB’lar bile çok önemli diyorsanız ayarlardaki “Sohbetler” kısmına girerek “Alınan Medyayı Sakla” ayarını da kapatırsanız Gigabayt dostu bir WhatsApp uygulamanız olur.
Selam ve Saygılarımla.

“WhatsApp İnternet Kotanızın Korkulu Rüyası Olmasın” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir