Sosyal Ağ, Tatil, Hırsız İlişkisi.!!!

20121022-141446.jpg

Malum Kurban Bayramı geldi sayılır. Çoğu kişi seyahate çıkacak gezecek tozacak. Belkide çoğu kişi bu tatili kafayı dinlemek için kullanacak.

Gezerken gezdiğiniz birçok güzel manzaraları, mekanları, yemekleri… vs. arkadaşlarınıza nisbet yaparcasına paylaşmak isteyeceksiniz. Foursquare, Instagram, Twitter, Facebook bu durumda size hep arkadaşlık edecek ve arkadaşalarınıza nerede, ne zaman, ne yaptığınızı bu kanallar vasıtası ile paylaşacaksınız.

Ama şimdi orada durun bakalım..!!! Özellikle bu bayram ve tatil günlerinde sizi takip edenler sadece arkadaşlarınız değil. Özellikle twitter hesabınızdan sizin tanımadığınız ve sizi takip eden yüzlerce kişinin olması muhtemel.

20121022-141510.jpg

Hırsızların, girecekleri evleri özellikle sosyal paylaşım sitelerinden seçip çıkardıklarını biliyor muydunuz ?
Aslında hırsızlar için son derece mantıklı. Twitter’dan alır seni takibe, zaten Foursquare ve Instagram’da ne paylaştıysan aynısını twitter’a da gönderiyorsun. Paylaştıklarınızı Twitter’a göndermeseniz bile, twitter’dan yazışmalarınızdan evde olmadığınızı, tatilde olduğunuzu ve evinizin soyulması için gayet uygun olduğunu anlamak mümkündür.

<

20121022-141621.jpg

Her ne kadar bu hallari arkadaşlarınız ile paylaşamamak kişi içi artık zulüm gibi gelse de, tatile çıktığınızı ve evde olmadığınızı paylaşmayın. Özellikle bu özel bayram tatillerinde. Çünkü bayram tatilleri hırsızların tam gaz harekete geçtikleri dönem miş.

Hadi bakalım herkese iyi tatiller iyi bayramlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir