iOS 7 İçin Jailbreak Yayınlandı Ama Biraz Sabır…!!!

20131223-175434.jpg

iOS 7 ve beraberinde getirdiği yenilikler bir nebze Jailbrek işlemine bizi uzaklaştırdı. Neredeyse Jailbreak nimetlerini unuttuk ve o heyecanlı bekleyiş eskisi kadar kalmadı. Ancak dün çok büyük bir süpriz oldu ve bu gerçekten süprizdi. Çoğu kişinin pek ümitli olmamasına rağmen iOS 7 Jailbreak yayınlandı.

Açıkcası ben dün görmeme rağmen bugün jailbrek işlemini yaptım. Bunun nedeni eskisi kadar Jailbreak işlemine ihtiyacım olmaması. Çoğu kişi ücretsiz uygulama yükleme kapısı olarak görse de ben asla o gözle bakmadım Jailbreak’e. Kullandığım her uygulamayı satın aldım. Esas beni ilgilendiren kısmı, iOS modifikasyonuna imkan veren tweak denilen bir nevi yamalar.

Kimse ekranında Cydia ikonu için çok acele etmesin. Her ne kadar iOS 7 Jailbreak yayınlanmış olsa da içerisinde bulunan tüm yama ve uygulamalar maalsef şimdilik iOS 7 için uyumlu değil. Bunların içersinde Cydia’nın ilk gününden itibaren mevcut bulunan demirbaş tweak ve uygulamalar da dahil. Ama vakit bulduğunuzda cihazına Jailbreak işlemini yapın kenarda dursun ama 1 haftadan önce Cydia’dan bir performans beklemeyin vede her gördüğünüz ilginiz çeken yamaya atlamayın. Cihazı kitlersiniz 😀 Şu anda iOS 7 ile tam uyumlu denilen tweak’ler bile sorun çıkarıyor. Bence herkez 1 hafta beklemeli.

Öncelikle iOS 7’nin en son sürümüne OTA yani ayarlardan güncelleme ile geçenlerde sıklıkla karşılaşılan sorun cihazın kitlenmesi. Aynı sorun bende de oldu ve cihazı baştan kurmak zorunda kadım. Eğer temiz ve sorunsuz bir Jailbreak işlemi istiyorsanız öncelikle cihazınızı en son sürüme restore edin. evasi=n.com adrsindeki aracı indirirek sonra jailbreak işlemine girişin. Eskiden jailbreak yapacağız derken ne şekilden şekile girerdik be yahu.! Şimdi bir exe uzantılı dosyayı indrip telefonu bilgisayara bağlayıp tek tuşla jailbreak yapılıyor. Yeni nesil çok şanslı 😀

iOS 7, cin fikirliler için modifikasyon çok yatkın bir işletim sistemi 😀 İnşallah bu üretken arkadaşlar evlenip, çoluk çoçuğa karışıp bu işleri bırakmamışlardır. Artık sıra bekleyip güncellemeleri takip etmekte. Tüm iOS camiasına hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir