Apple’dan Çıkartıp Takılabilir Kamera Lens Patent Başvurusu Geldi..!!!

iPhone, Lens, Patent, Olloclip,
iPhone, Lens, Patent, Olloclip,

Tüm akıllı cihaz markalarından beklediğim bir özellik, en az beklediğim marka olan Apple’da yüzünü gösterdi. Evet söylentilere göre Apple çıkarıp takılabilir kamera lensi ile alakalı patent başvurusunda bulundu. Peki neden Apple’dan daha az bekliyordum. Malum aksesuar üreticeleri zaten iPhone ve iPad’lere ne gibi aksesuar yapsak diye kendini yırtıyor. Bunlara en güzel ve en profesyonel örnekte OLLOCLIP kamera lensleri gösterilebilir. Bu yüzden Apple’ın bu konuda kendini çok yoracağını zannetmiyordum. 

Malum Olloclip’den bir tecrübemiz vardı ancak bu aksesuarlar geçmeliydi ayrıca piyasada manyetik olarak takıp çıkarılabilir farklı markalarda mevcuttu. Şimdi yukarıda bakılan görsele göre Apple tırnaklı tip bağlantı üzerinde çalışıyor. Bu durumda lens yerine daha sağlam tutunduğu için mukavemeti de ona bağlı olarak yüksek olacaktır. Bu durum DSLR merceklere benzediği gibi hafif çevirme hareketi ile tırnaklar birbirine geçerek daha sağlam tutunacaktır.

Bu zamanda mevcut orta seviye fotoğraf makinelerini rafına kaldıran akıllı telefonları düşünecek olursa aslında çok mantıklı bir hareket. Ancak henüz patent başvurusu konumunda olan bu durumu abartıp amanın iPhone 6’ya çıkartılıp takılabilir lens geliyor demek saçma olur. Ayrıca Apple belkide seneler önce başvurup da kullanmadığı birçok patenti olduğunu da belirtmek lazım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir