Yurtdışı Cihazların IMEI Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır? Geçici Kayıt Ve Oluşacak Sorunlar..!!!

 

Yurt dışından getirilen GSM cihazları yurt içine girdikten belli bir süre sonra görüşmelere kapanmaktadır. Bunun sebebi yurt dışından getirilerek herhangi vergi ödemeksizin kaçak cihaz satılmasının önüne geçmek. Hal böyle olunca yurt dışından getirilen cihazların ülkemizde kullanılabilmesi için cihaza özel olan IMEI numarası üzerinden

kayıt hakkı çıkartıldı. Bu işlem için öncelikle sırasıyle gerekli olan evrak işlemler;

BU KONUDA GÜNCEL İÇERİKLİ YENİ BLOG YAZIMI OKUMADAN GEÇMEYİN VE HATTA GEÇİCİ KAYIT İŞLEMİ YAPMADAN OKUYUN. OKUMAK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYIN.

 1. Yurt dışından ülkemize giriş yaptıktan sonra üzerinden henüz 1 ay süre geçmemiş ve 2 sene içerisinde başka bir cihaz kayıt ettirilmemiş bir pasaport. Üzerinden 1 ay geçtiyse bir sonraki giriş çıkış işlemi yapılıncaya kadar herhangi bir cihaz kayıdı yapmak mümkün değil.
 2. Kayıt işlemlerine başlamadan önce öncelikle Vergi dairesinine veya onların belirlediği bankalara giderek 100 TL kadar bir vergi ödemeniz gerekiyor. Bu aşamada yanınızda Pasaport ve cihazın IMEI nosu bulunması gerekiyor. Pasaport, IMEI ve beraberinde 100 TL vererek karşılığında cihazın IMEI nosunun yazdığı bir makbuz alıyorsunuz. Şunuda belirteyim bu aşamada pasaport sahibinin yanınızda bulunmasına gerek yok.
 3. Bu işlemleri yaptıktan sonra herhangi bir abone merkezine giderek burada Vergi Dairesinden aldığınız makbuz ve pasaportu veriyorsunuz. Bu aşamada Pasaport sahibinin bulunması zorunludur. Bu aşamada kayıt evrağı üzerine pasaport sahibinin imzası alınıyor. Bu imza, pasaport üzerinde olan imza ile aynı olmak zorunda. Aksihalde evraklar BTK’ya ulaştıktan sonra imzalar birbiri ile uyuşmadığında cihaz kayıt işlemleri durduruluyor ve kayıt dışıdır olarak kayda geçiliyor. Bu durumda kayıt yaptırdığınız yere giderek evrakları tekrar düzenlemeniz gerkiyor. Ama tekrar 100 TL vergi yatırmanıza gerek yok.
 4. 100 TL vergiyi ödedikten sonra artık herhangi bir iletişim merkezine gitmek zorunda değilsiniz. Artık vergi ödendikten sonra yapılan tüm işlemleri e-devlet üzerinden giriş yaparak önceki yazımda da belirttiğim gibi kendiniz yapabileceksiniz. Ancak bu sefer pasaport sahibinin imzası olmadığı için mecburen bu işlemleri pasaport sahibi kimse onun e-devlet sayfasında yapmak zorundasınız. Bu işlem ÖSYM sınavına başvurmaya benziyor. Sınav ücretini yatırıyorsunuz sonra başvuru işlemi için kendi sayfanızdan girip yapıyorsunuz. Siz parayı yatırınca sistem otomatik olarak ücretin yatırıldığını görüyor. Aynı bu sistem gibi 100 TL vergi yatırıldıktan hemen sonra sistem o imei kayıtı için açılacak siz sadece sizden istenilen pasaport bilgilerini gireceksiniz. Bu işlemi henüz yapmadığımdan ayrıntılı yazamıyorum.
 5. Ve artık cihazınız YASAL olarak kayıtlı durumda. BTK’dan herhangi bir sıkıntı olmadığı sürece IMEI kaydınız düşmez. Kayıt işlemini yaptıktan sonra IMEI sorgusunda karşınıza IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış ancak, Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır” yazısı çıkacak. Bu kontrol aşaması baya uzun bir süre alabilir. Sakın endişelenmeyin. Telefonunuza “xxx IMEI nolu cihaz kayıt dışıdır” mesajı gelmediği sürece herhangi bir sorun yok.
Ebay, Alışveriş, free shipping, kullanıcı, gümrük, kargo, Teknoloji, Mobil, Tablet, telefon, iPad, iPhone, Aksesuar, Accesories, shopping, gittigidiyor, en ucuz, bedava kargo, Haber, Güncel, Sosyal Medya, Aynı Gün Kargo, Teknoperest, Paylaşım, Uygulama, İnceleme, Video İnceleme, Karşılaştırma, Review, Compare, BTK, en iyi, Nokia, Asus, Samsung, Sony, HTC, Lumia, Galaxy, Note, S3, N8000, N8005, Quadcore, Facebook, Youtube, Sahibinden, hotmail, Oyun, Milliyet, bilgisayar, apple tv, smart phone, Ünlüler, Magazin, Kültür, Sanat, yorum, sağlık, gıda, mühendislik, iyi fikir, twitter, linkedIn, free apps, bedava, uygulama, appstore, playstore, elektronik, çevre birimleri, OTG, pinterest, instagram, forsquare, TV, LG, Smart TV, 3D, Magic Motion, Sihirli, Film, Sinema, Dizi, Sezon, Çay, Çaykolik, Darjeeling, Teknosa, Vatan, Bimeks, Media, Markt, Turkcell, Vodafone, Avea, Eğlence, Geyik, Tartışma, Blog, Blogger, Türkiye, Apple, Store, Lightning, Kablo, Cable, China, Çin, Malı, dealextreme, Logitech, ipa, apk, Android, iOS, windows 8, star tv, iPhone 5, Komik, Kılıf, download, anlatım, imei, kayıt, geçici kayıt, vergi, nasıl kayıt edilir, sahtekarlık, ios müzik indirme, Alternatif, yurtdışı cihaz, pasaport kayıt, ipad mini, alınır mı, earpod, ses, kulaklık, en iyi, lg lm620s, magic motion kumanda, wifi dongle, spen, arasındaki fark, özellikleri, vs, hepsiburada, gittigidiyor, iPad 4, e-devlet, online kayıt, sorun, problem, surface tablet, office, windows rt, donanim haber, smart cover, book cover, N7000, N7100, iTunes Türkiye, iTunes, Store, MacBook, Air, Pro, OSX Lion, Konsol, Xbox, Playstation, Oyun, Multiplayeri Mirroring, Split screen, dergi, Dergilik. Stand Smart Torrent, Skitch, AirPlay, GamePad, BBM, Blacberry, RIM, mp3, mp4, Müzik, Turkcell Müzik, laptop, patent, evrnote, marka, müşteri hizmetleri, tüketici hakları, şikayet, teknik servis, tavsiye, genel külütür, A6x, A6, free, application, market, uygulama geliştirici, e-devlet, update, differances, güncelleme, Jelly bean, Jailbreak, baseband, dream team, Musclenerd, ebook, promosyon, keynote, sosyal ağ, soygun, hırsız, browser mark, Siyah iphone 5 syulma sorunu, Dostuk, arkadaşlık, paylaşım,

UYARI:

Piyasada 100 TL ödemeden pasaport kayıdı yapanlara inanmayın. Böyle birşey mümkün değil. Piyasada 40-50 TL’ye pasaport kaydı yapanlar var ve 100 TL talep etmiyorlar. Bu kişilerin bu kayıt sisteminin bana göre 2 ihtimali var;

Benim anladığım kadarıyla geçici süre ülkemize gelen turist veya iş adamlarına BTK geçici süreliğine 100 TL vergi ödemeksizin kayıt hakkı veriyor. Bu kişler bu turist ve iş adamlarının pasaportuna kayıt yaptırıyor olabilirler. Hal böyle olunca Türkiye’den çıkış yapmaları durumunda sistem otomatik olarak bu IMEI nosunu kayıttan düşürüyor ve size tekrar cihazınız kayıt dışıdır mesajı geliyor.

Diğer ihtimal ise; bu arkadaşlar bir şekilde BTK’ya evrakları gönderirken eksik evrak yolluyorlar. Bu evraklar BTK’ya ulaşıp, eksik evrak olduğu anlaşılıncaya kadar sorgulandığında cihaz geçici kayıt altında gözüküyor. Eksik evrak veya imza uyuşmazlığı anlaşılınca tabi tekrar kayıttan düşürülüyor.

Bu işi yapanlar, bu işi nasıl yaptıklarını söylemiyorlar ama IMEI nosu düşünce bu kişilerle tekrar iletişime geçince tekrar geçici kayıta alıyorlar. Ama kesinlikle hiç sağlıklı değil.

Bu konuda diğer bir tehlike, cihazınızın 100 TL vergisi ödenmeden imei nosu ve evrakları BTK’ya ulaşınca ve BTK bu cihazın vergisinin ödenmediğini anladığında bir sonraki ödenecek olan verigiyi cezalı olarak 150-200 TL civarında ödemek zorunda kalıyormuşsunuz. Bu konuda herhangi kesin bilgim yok. Bu konuda resmi bir yazı bulabilirsem sizinle tekrar paylaşırım.

Yani çevrenizde eğer kayıt hakkı olan gerçek pasaport yoksa ve size 50-100 TL arası IMEI kayıt yaptırnlara yaptırırsanız IMEI’nizin 2-6 ay içerisinde tekrar kayıt dışı kalma olasılığı yüksek. Ve budurumu göz önüne alarak kayıt yaptırın. Açıkcası benim telelefonum bu şekilde kayıt altında. eğer kayıt hakkı olan bir pasaport bulursam geçici kayıtımı yapan arkadaşı arayıp kaydımı tamamen sildirip, resmi prosedür doğrultusunda kayıt yaptıracağım. Bilginize…!!!!

“Yurtdışı Cihazların IMEI Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır? Geçici Kayıt Ve Oluşacak Sorunlar..!!!” için 92 yorum

  1. Donanim haber forumunda imuratk Konya’dan sami tavsiye etti dersen yardımcı olur. Ama geçici kayıt unutma. Ama benim bazen 8 ay düşmediği de oluyor.

   1. İletişim : 0 530 394 45 75 ( 7/24 SMS,WHATSAP,ÇAĞRI )
    http://www.pasaportkayithakki.net
    Herkese Merhaba,

    Yurtdışıdan getirdiğiniz telefonları, Gürcistan-Turkiye Kapısında Cihaz Pasaport Kayıt Hakkı Olan Tur’daki Yolcularımızdan Sizin için Ücret Karşılığı temin ederek e-devlet Kapısı Üzerinden BTK Sistemde Cihazınızın İmei Numarasını Kayıt Ediyoruz.

    Ülkeler arası vizesiz geçiş uygulaması olduğundan avantajlıyız burdan Rahat bir şekilde pasaport temin ediyoruz.

    Kayıtlar e-devlet BTK’dan Vergisi Ödenerek (132TL) Yapıldığından ötürü Kayıt Süresizdir kesinlikle kapanmaz ve Tamamen Yasaldır.Bunun Garantisini vermekteyiz.
    0 312 294 94 94 Bilgi Teknolojileri Kurumunu arayarak teyit edebilirsiniz.

    Cihazınız minimum 1 saat – maksimum 1 gün içerisinde BTK Sistemin yoğunluğuna Göre Aktif Oluyor

    Cihazınızın Kaydını yaptıktan sonra orjinal kayıtlı olduğunu BTK sistemi üzerinden Aşağıdaki linkten sorgulatabilirsiniz.
    https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

    Ödemeyi Yaptıktan Sonra Cihazınızın imei Numarasını ve e-postanızı alıyoruz
    Kayıt Sonrası Vergi Dekontu, BTK cihaz imei Kayıt Resmi , Başvuru Onay Numarasını Size Gönderiyoruz.

    Her zaman kayıt hakkımız vardır Ödemeyi bildirdiğiniz taktirde 10 dk içerisinde yasal kayıt yapılır btkyı arayarak yada imei sorgulayarak teyit edebilirsiniz.

    Kayıt Hakkı devrimiz 150 TL’dir ( + 132 TL 2015 YolcuCep vergisi )

    İletişim: 0 530 394 45 75 ( 7/24 SMS,WHATSAP,ÇAĞRI ) Numaralı Hattımızdan 7/24 Sms ve Çağrı yoluyla hizmet alabilirsiniz.
    http://www.pasaportkayithakki.net

     1. icloud.com üzerinden iPhone’umu buldan kendiniz görebilirsiniz eğer internete bağlanırsa tabi. Ama IMEI’den cihaz takibi adli vaka. Yani mahkeme yoluyla olur ama uzun süren bir süreç olur.

 1. normalde anlayamazsın. Sorgulattığında geçici kayıt altına alınmıştır. evraklar kontrol altında yazar. ama o aşamayı geçtiyse yolcu beraberinde kayıt edilen cihaz yazar. bu aşama bazen 2 ay sürebilir.

 2. arkadaşlar iphone 4s telefonumda servis yok yazıyor telefonuma mesja gelmıştı kayıt dışı listesinde oldu diye ve şimdide telefonum kapandı internetten sorguladım kayıt dışı oldugu tespit edildi yazıyor ne yapmayılım

 3. yaw kardeşim biz insanız herkesin yurt dışında akrabası vs olacak die bir kaide yok.madem böyle ise devlet bey neden inatla ısrarla bunu yapıyor zaten 100 lira paranı alıyosun dairesinde e 10 liramıne onuda bayinin birine ödüyosun ee nerde kaldı pasportun anlamı tabii millet mağdur olsun rezil olsun dünyada 249 ülke var AMA SADECE TÜRKİYEDE BÖYLE BİR sistem var artık siz düşünün çook yazık ..

  1. Tabi şöylede bir durum var; herşey dediğin gibi olsa Turkcell, vadofone gibi büyük firmalar istediği fiyattan bu ürünleri satamayacaklar. Hal böyle olunca bu büyük markalar büyük yatırımlar da yapamayacak ve böylece devletin elinin altında para sirkülasyonu azalacak. Bu kalıpta sadece teknoloji değil birçok alanda aynı senin dediğin durum söz konusu. Mali durumu AB’de en iyi ülke olmamızda belkide bu prensipten ileri geliyordur 🙂 Ana keşke senin dediğin gibi olsa.

 4. Durumu :  IMEI numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır.Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihazÜretici : Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GT-I9300 Model Bilgileri: Samsung GT-I9300Sorgulama Tarihi 11.04.13 ben yeni kayit yaptirdim bugun ne zaman açılır acaba?

  1. Kendin bizzat pasaporta kayıt ettirdiysen sorun yok. BTK evrak kontrol aşamasında çok yavaş. Bir kaç ay bu yazı değişmeyebilir. Ama başka birine ücret karşılığı yaptırdıysan eksik evrak gönderilerek de kontrol aşamasına kadar bu şekilde kayıtlı gösterilebilir.

    1. Btk yavaş değil .
     Bayiler toplu evrak gönderior.
     Şükür ki ev devlete yansıdıda ..Bu tarz şeyler yazamıyonsuz.

   1. 48 saat süreceği btk’dan mı söylendi? E-Devletten ben yaptığım anda açıldı. Tabi bir kaç ay geçici kayıt yazıyor daha sonra kayıtlı yazıyor.

 5. K.K.T.C kimlik ile ziyaret edip Türkiye tekrar döndüm ..bana verdikleri kağıtta Giriş ve çıkış günlerim Mühürlü olarak gözüküyor pasaport işlemi görüyormuş deniliyor .. Telefon kayıt ettirebilirmiyim elimdeki belgeyle ..şimdiden teşekkür ederim..

  1. sorun bir hayli saçma olmuş. zaten elindeki kktc kağıdı pasaport yerine geçiyor. onun üzerine kayıt yaptırabilirsiniz !!

 6. bu telefon numarası yanlıs numara bu numaranın sahıbı benım lütfen aramayınız rahatsız etmeyınız.

 7. IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır. 24 saat önce yaptırdım şuan böyle yazıor.ama hat hala kapalı

  1. Hattın gelmesi 2 günü bulabiliyor. Bu yazan yazı ise 2-3 ayı bile geçebilir benim 3 ayı buldu hala kayıtlı yazısı yazmıyor.

 8. bende e devlet üzerinden geçici kayıt yaptırdım telefonum geçici olarak açık
  şuan bi pasaport buldum kayıt yaptırabilirmiyim ??

  1. Kayıt bilgilerini biliyorsanız BTK’yı telefon ile arayarak ve istedikleri bilgileri söyledikten sonra sildirmeniz gerekiyor. Aksi halde kayıt yapılamaz. Veya geçici kayıtın süresinin dolmasını bekleyeceksiniz ama bu sırada pasaportun kayıt için olan 1 aylık süresi dolabilir.

    1. Aşağıdaki bilgiler BTK’ya ait iletişim bilgileri. Eğer buradan yardımcı olamazlarsa da yönlendirirler.

     TEL NO:

     Santral
     (312) 294 72 00

     Bilgi ve İhbar Merkezi
     444 9 777
     (312) 232 23 23

  1. Geçici kayıt, BTK’yı oyalayarak uzun süre kayıt altında tutma işlemi. Oek etik değil o yüzden ben pek hoş görmüyorum. Zaten anlatılacak bir yanı da yok.

 9. Cihazınız kayıt doludur die bi mesaj geldi ve yarın son günü pasaportla açılıyomuş galiba pasaport bulamadım yakınlarımda. Olanlarda cihaz kaydı yapmış. Geçicidir olsa kayıt için biri yardimci olabilirmi lütfen.
  Teşekkürler

  0543 399 37 97

  1. Geçici kayıt yapanların çoğu bu işi bıraktı. Demek pek legal yöntemler değildi. Ama inşallah yardımcı olan olur.

  2. Ayrıca pasaport kayıt hakkını satan direk şahıslar ile de muhatap olabilirsiniz. Buluşup işlemleri yapar ücretini ödersiniz.

 10. Yurt dışından gelmiş ve kayıtsız bir cihazım var.İki hafta öncede yurt dışından gelen bir tanıdığım var ama ocak ayında geldiğinde bir telefon kaydettirmiş.Şuanki durumda forumlarda araştırdığıma göre bi kayıt daha yapamayız aynı pasaporta ama yapmaya çalışırsak eğer geçiçi kayıt gibi olurmu yani evraklar BTK ya ulaşana kadar telefon açılırmı yoksa hiç kayıt yapılamaz mı arkadaşlar bilgisi olan varmı bu konuda

  1. Benim aklıma yattı 🙂 vergisini yatırıp evrakları gönderip deneyebilirsiniz. E-Devlette bile TR giriş tarihini manuel giriyordunuz 2-3 ay öncesine kadar. Tabiki hala değişmediyse. Yaz dönemi olduğu için BTK’nın yoğunluğunu düşünürsek belki 4-5 ay kazanabilirsin. Ama bence ETİK DEĞİL 🙂

   1. Ağustosta yurtdışından gelicek akrabalar o zamanda kadar idare etsin diye düşündüm ama acaba e devlette eski kayıt varken yeni kayıda izin veriyormu o muamma girip bakmak lazım ama uzun süre giriş yapmadığım için şifrem iptal olmuş giriş yapamıyorum ben 🙂

    1. Eski kayıt düşmediyse kayıt ettiremezsin. Eski kayıt edilen pasaport sahibi kimlik bilgilerini biliyorsan BTK’yı arayarak kayıdı sildirebilirsin. Yeni e-devlet şifresi almak 4 TL 5dk.’nı almaz 🙂

     1. Peki BTK yı arayıp eski telefonun kaydını sildirdiğmizde yeni kayıt girebiliyormuyuz buna izin veriliyormu yoksa iki sene şartı devam ediyormu eğer öyleyse eskisi gider yeniside olmaz.d

     2. Sen sildirip yine aynı pasaporta kayıt ettirmek istiyorsun sanırım. Doğru anladıysam İnan hiç bilemiyorum 🙂

 11. e_devletten kayıt yaptım yolcu beraberinde getirilen cihaz diyor ve hala servis yok diyor bir sorun olur mu

 12. eniştemin pasaportu üzerine 1 saat önce açtırdık ama ımei sorgulattıgımda ‘kayıt dısı oldugu tespit edilen imei’ yazıyor ..acaba bunun da belli bi süresi mi var,yoksa sıkıntı telefonda mı..

  1. Operatörden yapıldıysa 48 saat içinde işlem görme süresi var. E-devletten yapıldıysa anında sistem görmesi gerekiyordu.

 13. telefonumu 3 gün önce e devletten kayıt ettirdim sitede direk kayıtlı olarak gözüktü ama 3.günüm hala servis yok ne zaman gelir bi sıkıntı çıkarmı?

 14. merhaba
  benim durumum şu şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  yurtdışından 2 adet iphone5 getirttim. bir tanesini yurtdışı pasaportuna kaydettirdim diğerini ise kıbrıstan gelen arkadaşımın yurda giriş çıkış belgesiyle kaydettirdim.kıbstan gelene kaydettirdiğim kapandı ve btk sitesinde kayıt dışı imei diyor. btkyı aradığımda eksik evraklar mevcut onları tarafımıza göndermeniz gerekir diyor.şimdi sorum şu şekilde;
  1. yurtdışı pasaportuna kaydettirdiğimin daha sonra kapanma durumu var mı?
  2. kapanan telefonun evraklarını btkya iadeli taahütlü posta ile gönderdim. btkya iletildiği zaman kapanan telefonun açılma süresi nedir?
  teşekkürler…

  1. Evrakda sıkıntı yoksa diğerinin kapanma sıkıntısı yok. Malum bunların kontrolü biraz vakit alıyor.

   Gönderdiğiniz diğer evraklar ellerine ulaştığı gibi tekrar hat açılır ve sayfanızda evrakların kontrol aşamasında olduğunu belirten bir yazı olur. Sadece evrakların karşı tarafa ulaşması yeterli.

 15. yurt disindan gelen akrabamin giris belgesi ve pasaportu yok kartla giris cikis yapmis ve actirmak icinse giris cikis belgesi ve pasaport isteniyor ama giris hakkinda yabancilr subesinden evrak aldim giris tarihi gorunuyor onuda kabul etmediler evragin asli gerekiyo dediler vadafoneden. nasil yapacagim bilmiyorum

 16. arkadaşlar benim sorunum şu.e devletten kayıt ettiricem ama abimin pasoportu yok kimlik gibi bi dalgayla giriş çıkış yapıyor.çifte vatandaş (belçika) şimdi ben bu olayı nasıl çözebilirim.o kimlikle kayıt ettirsek olurmu yardımcı olursanız sevinirim

 17. benim telefonumun ımei numarası kutuda başka cihazın üstünde başka yazıyor ben farketmeden kutunun ustundeki imei numarasını kullandım vergiyi ödedim telefonu açtırdım, şimdi de cihazınız kayıt dışıdır yazısı geldi ne yapacağımı şaşırdım başka pasaport ta bulaman bir önerisi olan var mı?

  1. Aynı benzer sorunu yaşayan salih arkadaşımızın yorumunu okumanızı tavsiye ediyorum. Diğer bir yol BTK’dan rica ederek kayıt edilen IMEI yerine telefondaki IMEI’nin yer değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

   yanlis imei icin odedigim 115 lirayi geri almak icin yaptiklarimi paylasacagim. ayni duruma dusenlere yardimci olur. ben parayi BANKA SUBESINE yatirmistim bu sebepten dolayi bagli oldugum vergi dairesi bana yardimci olamadi.
   bir dilekce verdiler bunu doldurup veraset ve harclar vergi dairesi mudurlugune, odemis oldugum 115 liranin banka makbuzuyla gondermemi soylediler. para 1 aya hesabiniza yatiyormus.ben 25 kasimda gonderdim bakalim ne zaman geri odeyecekler…
   NOT: eger parayi BANKAYA yatirdiysaniz geri almak icin bu islemi yapiyorsunuz…elimde dilekce ornegi var ama burada paylasamiyorum.
   adresi: Veraset ve Harclar Vergi Dairesi Mudurlugu
   Cankiri caddesi No:15 Ulus-Ankara

  2. Ayrıca cihazınızın IMEI’sini internetten sorgulatın. Farklı bir model ismi çıkarsa IMEI klonlanmışta olabilir. İşte o zaman kayıt işlemi yapılamaz.

  3. Hocam bu sorunu nasıl çözdünüz cevap verirseniz çok sevinirim.. Aynı olay benim başımada geldi lütfen yardım…

 18. ben yurtdışından telefon getirttim harcınıda yatırdım bana mesaj geldi telefonunuz kayıtlı olmadığı için kapatılacaktır ve kapandı actırdığım yer kagıt vermıstı onu bulamıyorum şimdi ben açtıramayacağım mı telefonumu ?

 19. Peki internetten yada google playden yaptigimiz işlemler sonucunda imei mizin çalınması veya klonlamasi gibi bi durum olabilir mi. Yani gidip biyerde imei numarasini yazmaktan bahsetmiyorum normal internet kullanımı siteden yada g.playden indirme gibi işlemlerden kaynaklı eğer bunlarda da kullanamayacaksınız elimizdeki tel ne işe yarar ki

 20. İyi günler
  Babam yurtdışında iPhone 5S getirdi. 28 Mayıs’ta bir Turkcell bayiinde kaydını yaptırdık. 12 Haziran’da Ankara’dan bir telefon geldi pasaportunuzdaki kaşeyi okuyamadık diye. Babam emniyetten giriş yaptıgına dair bi belge çıkarttı ve aynı Turkcell bayiine teslim etti. Ancak 30 Haziran’da bana mesaj geldi telefonunuz 5 Temmuz’da kapatılacak çünkü kayıt dışıdır diye. Imei sorgulattıgımda evraklarım kuryede görünüyor. Ancak 13 Haziran’da gönderilen evrakların hala kuryede olması benim beklentilerimi düşürüyo. Babam yurt dışında oldugu için belgeleri tekrar ıslak imzasıyla BTK’ya göndermem de mümkün degil lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Vall sorunun tek çözümü kurye ve evrakların sağlıklı bir şekilde BTK’ya ulaşması bu durumda. Evraklar ellerine ulaştımmı zaten kontrol aşamasına geçse dahi cihaz kapatılmayacaktır.

   1. Teşekkür ederim bugün geri gönderdim evrakları ama ayın 5’inde kapatılacak diye mesaj gelmişti bakalım ne zaman açılacak

 21. arkadaşlar ben e devletten kayıt yapmaya calısıyorum suan hersey tamam oldugu halde bana dıorkı yurda gırıs tarıhını gırın onuda gırıyorum dogru sekılde sonra aynen söyle yazıor “arama başlangıç tarıhı bitiş tarihinden ileri olamaz” bu nedemek tek bı tarıh kısmı var hıc bırsey anlamadım lutfen acıl yardım edın ….

 22. arkadaşım lg g2 yurt dışından gelmiş cihaza. içine imei erikson bir imei atmışlar. sistemde kayıtlı görünüyor. ama ben bunu yasal olarak kaydettirmek istiyorum. kendi orjinal imesi yok üzerinde. bunun bi çaresi varmı acaba?

 23. Bn telefon vergi dairesinden açdırdım ama edevlet şifre al dediler bende aldım ama şimdi yapıyorum Arama başlangıç tarihi bitiş tarihinden ileri olamaz. Bu Geliyo Neden Olabilir

 24. İletişim : 0 530 394 45 75 ( 7/24 SMS,WHATSAP,ÇAĞRI )
  http://www.pasaportkayithakki.net
  Herkese Merhaba,

  Yurtdışıdan getirdiğiniz telefonları, Gürcistan-Turkiye Kapısında Cihaz Pasaport Kayıt Hakkı Olan Tur’daki Yolcularımızdan Sizin için Ücret Karşılığı temin ederek e-devlet Kapısı Üzerinden BTK Sistemde Cihazınızın İmei Numarasını Kayıt Ediyoruz.

  Ülkeler arası vizesiz geçiş uygulaması olduğundan avantajlıyız burdan Rahat bir şekilde pasaport temin ediyoruz.

  Pasaport sahiplerine iyi bir bedel ödenerek sözleşme yapılıyor dilerseniz numarasını veririz arayıp görüşürsünüz. Ayrıca Sağdan soldan pasaport bulup kayıt yapan Kişiler var cok yüksek fiyata ilerde oluşabilecek sorunlarda ne yapacaklar hiçbifikrim yok yanlış bi yöntem okadar para veriyorsunuz imei klonlanıyor vs…

  Kayıtlar e-devlet BTK’dan Vergisi Ödenerek (132TL) Yapıldığından ötürü Kayıt Süresizdir kesinlikle kapanmaz ve Tamamen Yasaldır.Bunun Garantisini vermekteyiz.
  0 312 294 94 94 Bilgi Teknolojileri Kurumunu arayarak teyit edebilirsiniz.

  Cihazınız minimum 1 saat – maksimum 1 gün içerisinde BTK Sistemin yoğunluğuna Göre Aktif Oluyor

  Cihazınızın Kaydını yaptıktan sonra orjinal kayıtlı olduğunu BTK sistemi üzerinden Aşağıdaki linkten sorgulatabilirsiniz.
  https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

  Ödemeyi Yaptıktan Sonra Cihazınızın imei Numarasını ve e-postanızı alıyoruz
  Kayıt Sonrası Vergi Dekontu, BTK cihaz imei Kayıt Resmi , Başvuru Onay Numarasını Size Gönderiyoruz.

  Her zaman kayıt hakkımız vardır Ödemeyi bildirdiğiniz taktirde 10 dk içerisinde yasal kayıt yapılır btkyı arayarak yada imei sorgulayarak teyit edebilirsiniz.

  Kayıt Hakkı devrimiz 180 TL’dir ( + 132 TL 2015 YolcuCep vergisi )

  İletişim: 0 530 394 45 75 ( 7/24 SMS,WHATSAP,ÇAĞRI ) Numaralı Hattımızdan 7/24 Sms ve Çağrı yoluyla hizmet alabilirsiniz.
  http://www.pasaportkayithakki.net

 25. Ben kayıt yaptırmıştım 100 TL Ye fakat 3 ay gibi bir süre kullandım tekrar mesaj geldi yasal uyarı dan cihazınız kayıt dışıdır 60 gün içinde kapatılacaktir diye ama e-devlete baktığımda ise kayıtlı gözüküyor napmalıyım

 26. arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim. bende telefonu kayıt yaptırdım 130 lira gibi bi ücret ödedim vergi dairesine yanlız telefonun markası normalde s4 fakat nokia 6700 gözüküyor sorgulattığımda. s4 olarak gözükmüyor. yanlız kayıt ettirdiğim imei numarasıyla s4 deki imei numarası aynı sadece 6700 gözüküyor. telefonum artık kapanırmı veya bu şekilde bi sıkıntı olurmu????? lütfen yardım

  1. Telfonu ne zaman aldığınız önemli değil. Ama eskiden yapılmış düşmüş bir kayıt varsa onu bilemem.

 27. Merhaba ,
  Ben yurt dışı kayıt yaptırılmış , imei no kayıtlı cihaz aldım,
  sorgulattıgımda imei no kayıtlı , yolcu beraberinde getirilen cihaz diyor.
  bunun kapanma riski varmı ? ondan cok aynı pasaportla 2. bi cihaz kayıt ettirildiğinde benim cihazımın kaydı silinirmi ?

  2 sene boyunca sadece 1 cihaz kayıt ettiriliyormuş , 2 senenin sonunda 2. bir cihaz kayıt ettirildiğinde benim cihazımın kaydı silinirmi ?
  tşkler.

  1. Yazan ibareye(yolcu beraberinde…) bakılırsa sorun yok başarılı bir şekilde pasaporta kayıt gerçekleşmiş.
   2 takvim yılı sonrasında yeni kayıt hakkınız doğacak. Başka bir cihaz daha kayıt ettirmeniz eski kayıtlı cihazın kaydını düşürmez, yani etkilemez. Gönül rahatlığıyla kayıt yaptırabilirsiniz.

 28. 1-1 sene önce yurtdışından gelen çift hatlı telefonu 2 imei no su ile tanıdık pasaporta kaydettirdim .conquest F300 tinmo tech.HK
  2-3 ay önce tel arıza nedeni ile alındığı Çin e gitti geldikten sonra 2. imei değiştiği görüldü ve önce SMS geldi 30 günde 2. hattı kapandı.
  3-30 günün 20.günü yutdışından geldim ,pasaportumda hakkım var ,zaten internetten gözüküyor ,ama 10 gündür her gün denememe rağmen kapatılan yeni imei yi internetten kabul ettirip kayıt altına alamıyorum ısrarla imei no sunu kontrol ediniz diyor,
  4-internette -imei sorgulamada aynı markanın kayıt dışı imei si olduğu gözüküyor ama harcını ödeyip kaydattirme aşamasında site imei yi kontrol ediniz diyor.
  5-pasaportuma 1 aylık sürede kaydettiremezsem 2. hat gidecek ne yapacağımı şaşırdım acil yardım diyorum,teşekkürler,
  fehmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir