iPhone’nin Kamerasını, 8’den 14 Mega Piksele Yükseltecek Aksesuar William Adams’dan geliyor..!!!

20121126-113432.jpg

“Black Eyed Peas” gurubu denilince akla neler geliyor;

Müzik
Hiphop
Kopmak
Fergie 😀
Film Müziği….

Yani akla ilk gelenler müzik ve alakalı mevzular olsada bu gurubun kurucularından William Adams (will.i.am) aynı zamanda bir girişimciymiş meğerse..

William Adams’ın geçenlerde piyasaya sürmeye hazırlandığı ve ortaya sunduğu bir aksesuar ile iPhone’lerin sahip olduğu 8 Mega Piksel kamerayı 14 Mega Piksel çözünürlüğe arttırıyor muş.
Malum AppStore’da da buna benzer uygulamalar görmek mümkün. Ancak donanım yetersiz olduktan sonra yazılımsal olarak bu arttırım, görüntü kaltesi, noise oranı vs. gibi konularda fire vermek manasına geliyor. Eğer gerçekten bu aksesuar kamerayı 8’den 14MP’ye yükseltebiliyorsa eminim hobisi Fotoğrafçılık olan vede iPhone’sinden vazgeçemeyener için büyük bir süpriz olacak.

Buna benzer ve iPhone’nin lensine Geniş Açı özelliği kazandıran, Balık Gözü ve Makro çekimler için kullanılan lensler piyasada görmek mümkün. Çoğu zaten Çin malı. Eğer bu aksesuar aynı zamanda, bana dar gelen lens açısını da arttırrısa baksen şu işe..!!! Yani Yeni masraflar söz konusu 🙂

Neyse esas mevzu aslında medyatik yönü. Yani bir müzisyenin bu işler ile uğraşması eminim sadece para değildir. Teknoloji hobisi de vardır. Zaten bunu tahmin etmek yaptıkları müzik vede kliplerini görünce pek zor olmuyor.

“iPhone’nin Kamerasını, 8’den 14 Mega Piksele Yükseltecek Aksesuar William Adams’dan geliyor..!!!” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir