iPad’den Sonra Beni Yazılımsal Olarak Heyecanlandıran İlk Tablet

Uzun zaman iPhone, iPad ve Windows PC üçlüsünü kullandım. Bir gün gelirime göre pahalı olmasına rağmen gözümü karartıp bir MacBook Air aldım. Tabi insan Mac’in tadını alınca bazı cihazlarından ister istemez soğuyor. İlk Windows PC’den soğudum ve tozlu raflara terkettim. Satmadım, çünkü maalesef win işletim sistemi tekelleşmiş olduğundan elimin altında olması şarttı. Ama MacBook aşkına iPad’imi sattım. Açıkcası MacBook olduğu sürece hiç aramadım. iPad’de tek özlediğim dergi ve gazete okuma keyfiydi ve hala özlüyorum. Sırf dergi gazete için de 1000-1500 tl harcamak veya o parayı bağlamak gelir seviyesi benim gibi biri için hiç mantıklı değil.

Gelelim şimdi esas mevzuya.
Daha önce 3 farklı Android tablet kullandım. Açıkcası video, müzik indirip, mail atmak ve Web’de dolaşmaktan daha ileri gidemedim ve her seferinde tekrar geri döndüğüm tablet iPad oldu. Çabucak bıkacağımdan adım gibi emindim ama bu tecrübeyi yaşamak istedim ve kullanıp sattım. Bu kullandığım Android cihazların hepsi donanımsal özelliklerinden dolayı dikkatimi çekmişti. Yazılımları yetersiz olunca tabi cihazlardan çabuk soğumak kaçınılmazdı. Ve yaklaşık 1 senedir Android tablet kullanmadım. En son kullandığım iki cihaz Asus TF101 ve Galaxy Note 1 idi. Bu kadar zaman sonra ilk defa bir Android Tablet beni cezbetti ve bu cihaz donanımsal özellik olarak belkide piyasada tek olmasına rağmen beni sadece YAZILIMSAL olarak cezbetti. Birçok Office uygulamasında, özellikle medya dosyalarını editlemek konusunda bence mükemmel bir arayüze sahip. Youtube’da yer alan offical inceleme videolarına ve amatör incelemelere göz attım. İncelemelerin neredeyse hepsinin yazılımsal inceleme olduğunu gördüm. Aslında bu hem Samsung için hemde bir Android cihaz için devrim…!!!!!!
Çünkü şimdiye kadar tüm Android cihazlar donanımsal olarak kendini bir adım öteye taşıdı. YAZILIMSAL olarak Android’in gittiği noktadan öteye gidemedi. Ve en sonunda inşallah Samsung, Galaxy Note 10.1 ile bu zinciri kıracak gibi. Ancak bu cihazı maalesef daha kullanamadım. Youtube videolarını izleyerek vede kullanıcı yorumlarını okuyarak bu kanıya vardım. Niyetim ilk fırsatta bu cihazdan edinip bu tecrübeyi kullanarak yaşamak. Size aşağıda Youtube’dan izlediğim ve yazılımsal olarak marifetlerini görebileceğiniz bir kaç video seçtim. İyi seyirler…

VİDEO 1:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=I_DQ_NYVoN8&w=560&h=315]

VİDEO 2:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=qbgBxr4H59A&w=560&h=315]

VİDEO 3:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=8Wf_PqPi2tw&w=560&h=315]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir