Artık Akıllı Telefonlar Her Kapıyı Açacak.!!! (Lockitron)

20121226-190353.jpg

Apigy’nin yeni ürünü ola Lockitron ile artık evinizin kapı kilidi uzaktan yönetebileceksiniz. Her nekadar bu ürün gereksiz gelsede aslında hem cebimizdeki ağırlığı azaltacak hemde başka türlü amaçlar içinde kullanılabilecek gibi gözüküyor.

Diyelim evden çıktınız ve evinizden çok uzakta iş yerinizdesiniz. Çocuğunuz okuldan öğleden sonra eve geldi ve evde kimse yok. Eğer çocuğunuz anahtarı yoksa veya unuttuysa uzaktan ona evin kapısını açabilirsiniz. Sanırım bunu üzerinde dahili olarak bulundurduğu WiFi alıcısı ile gerçekleştiriyor. Tabi bu bağlantı üzerinde kapınızı kimlerin çaldığını da size bildirebiliyor. Kapıya kimin geldiği kapıyı kimlerin ne zaman açtığından uyulması sayesinde bildirim olarak haberdar olabiliyorsunuz.

20121226-190943.jpg
Ayrıca eğer evinizde misafir ettiğiniz geçici bir misafiriniz varsa bu kişiye kapıyı açabilmesi için geçici yetki verebilirsiniz.
Yakın iletişim birimi olarak hem Bluetooth 4.0 hemde NFC bulunuyor. Bluetooth 4.0 sayesinde siz kapıya yaklaştığınızda kapı otomatik olarak açılıyor. Eğer NFC destekli bir cihazınız varsa cihazınızı kilide dokundurarak açabiliyorsunuz.
Firma şu anda üretime geçebilmek için sermaye topluyor ve ihtiyaç olan parayı misli misli elde etmiş durumda. Şu anki fiyatı 179 $

20121226-190305.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir