3D Yazıcılardan Sofralarınıza..!!! Gıda Ürünleri Basabilen 3D Yazıcılar Geliyor..?

image

Hayatımıza aslında model dizayn üzerinde çalışan insanlar için giren 3D yazıcılar, önce plastik sonra metal hammadde kullanmaya başladı derken artık yenilebilir hammadde de kullanmaya başlıyor.

Şeker hammaddesi odaklı olan ChefJet 3D ve ChefJet 3D Pro ürünleri bu konuda sektöre renk ve moda katmaya geliyor.
Bu iki model arasında can alıcı fark biri renksiz diğer Pro modeli renkli baskı yapabiliyor. Tabiki bu gıda boyası ile destekleniyor.
image

image

3D Systems’in geliştirdiği bu yazıcılar ile çikolata, vanilya, nane, elma, kiraz, karpuz gibi aromaların aşılandığı şekerler ile diğer yazıcılar olduğu gibi katman katman çeşitli modeller basıbiliyor. Pro modeli ile çoklu renkler kullanılarak mükemmel görsellikte ürünler ortaya koymak mümkün.
image

Ürün beraberinde gönderilen dijital kitap ile üst düzey CAD/CAM bilgisine gerek gerek kalmadan modelleme yapılabilecek. Bu yazıcı ile 8x8x6-inç ve 10x14x8-inç boyutlarına baskılar yapmak mümkün. Azımsanmayacak boyutlarda ürünler elde etmek bu şekilde mümkün gibi gözüküyor.
image

Örnek sayılabilecek görsellere baktığımızda daha çok özel günler için olan hediye çikolata ve şekerleme sektörüne farkı bir heyecan katacak gibi gözüküyor. Bu sayede tamamen müşteri isteğine odaklı gıda ürünleri ortaya koymak mümkün olacak. Organizasyon firmalarının da elinin altında bulundurması gereken elzem cihazlardan biri olması muhtemel.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir